logotype
23 -September -2020 - 04:06

JBR

Enduro Strážovice 2020

Vzhledem ke zhuštění termínů závodů je stanoveno datum terenní motocyklové  soutěže Enduro Strážovice u Pačejova na 24.10.2020. 

Je možné,že se datum soutěže přesune na 7.11.2020.Přednost startu dostanou  jezdci ,kteří upřednostnili tento závod minulý rok na podzim oproti jiným akcím.

Začínáme s přípravou.

Zdraví Honza Benda

Kam jsme se to dostali???

V dnešních novinkách se objevil článek,že někdo vážně zranil motorkáře střelnou zbraní.Nevím,za jakých podmínek to bylo,ale když už myslivec zavraždil trampa,který spal na louce  a nic se mu nestane,mělo by to někoho zodpovědného zajímat.Co mě však zamrazilo více,jsou komentáře pisálků a počty souhlasných kliků.Už jsme opravdu tak hluboko klesli?Toť ovoce sdělovacích prostředků v čele s komunistickou Českou televizí.

Jan Kolár, Havlíčkův Brod
Dnes 13:25
Motorkář na louce? I když takové řešení neschvaluji, vůbec se tomu nedivím. To, co tady tahle sebranka se spalovacími motory vyvádí, už je dávno za hranou. A stát, který si platíme, nás před řáděním těchto šílenců neochrání. Takže co? Nechat se od nich donekonečna deptat? Jsou ještě lidé, kteří mají svou hrdost. A jestli s tím má někdo problém, tak ať místo následku už laskavě začne řešit příčinu!!! Tihle jezdci všichni do jednoho patří do blázinců a kriminálů, likvidační pokuty a tresty v podobě tvrdé manuální práce. To jediné si zaslouží, za to terorizování okolí kraválem, za ty škody na cizím majetku, za to zlo, které rozsévají kudy projedou.
Miroslav Ottomanský, Praha
Dnes 13:23
Děkujeme statečnému střelci!!! Smrt a pekelná muka všem motorkářům! Za donebevolající teror páchaný na bezbranných (tedy ty hlučící bestie jsou přesvědčeny, že ostatní živé bytosti jsou bezbranné, ale zjevně se najdou neohrožení bojovníci).

Sprintenduro Úterý pod AČR

Jen v krátkosti -o přestávce mezi závody MČR stačil Jan Vašta vyhrát crousscountry v Dobřanech/jelo se na časomíru s čipy!!!/ a také strmý vrch v Petrovicích u Sušice/4x vyjel až na metu nejvyšší!/.

O předminulém víkendu se jel další podnik Sprintendura  pod AČR a to tentokráte v Úterý-severně od Plzně.Musím upozornit,že zde zveřejněné informace mám pouze z doslechu ,protože po estrádě s jezdci MČR v Jiníně jsem se zařekl,že na tyto podniky už jezdit nebudu.Tak.Už předem ze zveřejněných videí z tratě jsem psal,že se bude extremně přášit.Buldozerem načechraná hlína nic jiného neskýtá a také ano.Horko a prach byly veličiny všudypřítomné.Z našich se zúčastnili Jan Vašta -MČR a po vylágrování motoru nedokončil.Jan Bureš v PČR E1 stále sbírá zkušenosti a tak v sobotu 11. místo, v neděli nedokončil,Michal Koželuh stále s nedoléčenou nohou v sobotu 12.místo v PČR E2.To je k umístění našich jezdců. 

Nyní k celkovému závodu.Už počáteční zmatek v časech,kdy na oficiální vývěsce vysely oficiální časy,které se změnily a vyvěsily na internet jiné ,to bylo počin hodný amaterského závodu,ale tam by se to snad ani nemohlo stát.Letmý cíl na testu v takovém prachu byl postaven sice pořadatelem,ale časomíra si má vždy říci ,jak má dojezd vypadat a dle potřeby ho nechat upravit- při měření bez čipů to je napováženou a všichni zúčastnění museli vědět,že to nedopadne dobře.Přesuny ve startovních časech zapříčinily ten pořádný chaos a tak i díky tomu se nepovedlo vyměnit Janu Vaštovi vzduchový filtr včas a následně došlo k poškození motoru.Načasování jízdy bylo našponováno tak,že se po 4.kole anulovaly časy  do časových kontrol a pokyn zněl:,,nějak to dojeďte".Jasným vítězem zde byla časomíra,certifikovaná AČR.Jak jsem zmínil,jelo se pouze na fotobuňky a bez čipů a jelikož se výsledky nedařilo podchytit,tak se prostě a  jednoduše vymyslely!!!O činnosti časomíry např. vypovídá i fakt,že v době psaní tohoto článku na stránkách AČR jsou v nedělním  přeboru E1  pouze neoficiální výsledky,kde jsou všichni jako odstoupivší a přesto jsou jim v celkovém zúčtování připsány body za tento závodSurprised!

Pořadatel postavil trať dle jeho možností  a schopností a tak kladem celé akce je fakt,že se závod jel a také velká zahraniční účast je bezva.Jen se obávám,že v očích těchto jezdců se asi objeví nejedna pochybnost o  našich pořadatelských schopnostech.

Co k tomu dodat?Nic.Mezinárodní Mistrovství ČR pod hlavičkou AČR.

Zdraví Honza Benda

Endurosprint Jinín 11.-12.7.2020

V předminulém víkendu se jel v jihočeském Jiníně další závod MMČR v endurosprintu pod Ačr.Zajímavostí tentokráte bylo,že  jako trať stačil pouze jeden test a bez přejezdu a tak se možná tento trend ujme i na jiných závodech.Naše barvy hájil tentokráte Jan Vašta v MMČR,Jan Bureš v přeboru E1 a Lukáš Lindauer.Lukáš jel  závod HOBBY a díky své motivaci se válel a válel a tak  z toho bylo nakonec umístění v polovině startovního pole.Jan Bureš v Přeboru E1 si vybral daň nováčka až do dna .V sobotu nedojel a v neděli si pobral závěrečnou pozici-je  co zlepšovat. Jan Vašta to má letos obzvláště těžké.Obhajoba je vždy těžší,navíc se na startovním roštu objevilo několik předních jezdců z Německa  a tak byl Jenda rád za 8.místo po oba dny ,kdy díky  několika pádům přišel o několik míst v celkovém hodnocení.Zatím drží v celkovém hodnocení 3.místo ve třídě.

Několik slov k závodu viděno mým očima.

Tak především jsem byl napsán jako vedoucí tratě bez možnosti její korigace.Přijel jsem pomoci  panu Kalnému ve čtvrtek před závodem.Trať byl již danná a tak jsem jen tloukl kulíky a motal mlíko.Když jsem došel k úseku,kde se měl jet již loni výjezd na skalku a viděl,že se letos jet nemá,připravil jsem ho jako součást tratě s tím,že jsem zároveň připravil objízdnou trasu,která by byla případně sjízdná pro slabší jezdce a nebo v případě zhoršení počasí.To vše s vědomím,že připravuji trať pro MMČR.O sjízdnosti jsem se přesvědčil v zápětí,kdy jeden z přítomných jezdců  Německa jen v krátkých kalhotách a helmě tento usek obsolvoval zkušebně bez jakýchkoliv problémů.Tento úsek mi odsouhlasil i pan Havel,se kterým jsem toto konzultoval,  a v pátek a v sobotu i několik jezdců přeboru .Následně byl o víkendu tento úsek označen jako nesjízdný a objízdný  úsek panem Kuklíkem jako nesmysl.Proto se tento úsek vůbec nejel.Na otázky Německých jezdců ,, warum...." jsem jen krčil rameny.Večer jsem odjel domů.V pátek jsem ještě obešel trať a v úmorném vedru připravil zbývající části tratě,upravil radiusy zatáček a start,cíl apod. a večer jsem musel odejet domů.Sobotní část závodu MMČR byl poznamenána stížností na nesjízdnost tratě pro tř.80 a ženy.Na trati jsem tedy připravil krátké objízdné trasy a ani nevím zda se jich využilo.Přebor si to užil v sobotu s plnou parádou a tak bylo rozhodnuto,že se trať pro HOBBY pokrátí  o výjezdy a závod HOBBY se tím zreální  pro tyto jezdce.Večer po dojetí jsem ještě připravil několik úseků pro přebor tak,aby se v neděli ráno mohly jet sjízdné výjezdy i pro tyto třídy.V neděli ráno jsem dostal příkaz pro přebor  vynechat všechny výjezdy,aby byly sjízdné i pro kategorii ženy.Trať byl již oschlá a dle mého názoru a mých zkušeností se tedy mohlo jet tak, jak jsem trať připravil.Reakce naštvaných jezdců přeboru při prvním průjezdu nedělní tratě byly více než vypovídající.Na sobotní večerní zasedání JURY jsem jako údajný vedoucí tratě přizván nebyl/což je asi dobře/ ,na rozdíl od jiných osob a tak ani nevím o čem se tam diskutovalo.Plnil jsem pouze příkazy ředitele soutěže.Měl jsem připraveny ještě další náročné,ale vždy sjízdné, úseky,ale na to již nebyl prostor.

Hodně mi mrzelo,že po nedělním závodě Přeboru jsem na svém stanovišti slyšel od jezdců přeboru,že nějaký Benda přemlíkoval trať,vyřadil  pro přebor již oschlé výjezdy a udělal tak z těchto jezdců úplné neschopné blbečky.Opakuji-plnil jsem jen příkazy vedení.

Zdraví Honza Benda

2020  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)