logotype
18 -October -2019 - 17:48

JBR

Já jezdim to endůro!

Je mi to až trapné,ale musím to napsat.Pacienti,kteří neví co je to  enduro -terenní motocyklová soutěž,ať si najedou na wikipedii.Co to je enduro si mohli vyzkoušet např. v Plasech.Je to soutěž za silničního provozu na motocyklech,které mají platnou TK,technický průkaz  apod..Většina ,,pravých enduráků" totiž  ani neví co to vlastně motocyklová soutěž je.Je dobré si uvědomit,že různé poháry v crosscountry a sprintu nejsou !!! endurem.Jak má vypadat sprintenduro se,dle mého názoru, přesvědčili jezdci letos na jaře ve Strážovicích.Ale to je sprint dle systému JBR,který imituje motocyklovou soutěž .Tedy převaha času přejezdu nad časem stráveným na testech-to je základ.

Takže jedci,kteří jezdíte countrycrossy a podobné závody,vy nejezdíte enduro,ale speciálni konkretní druh terenního závodu.

V případě,že chcete jet enduro,musíte dodržovat určitá pravidla a ty najdete na stránkách AČR.

Já zde nejsem placený od toho,abych Vám vysvětloval podrobnosti.Od toho jsou placení funkcionáři na AČR.V případě potřeb jsem ale schopen poradit a pomoci kdykoliv a komukoliv,kdo o to projeví zájem.Dle účasti na soustředění ale takových mnoho není.

Zdraví Honza Benda

 

Jan Vašta řádí

S velkou radostí se mi píše o našem zástupci v dění endura Janu Vaštovi.Tento skromný člen týmu JBR má velmi vážně našlápnuto na Mistrovský titul v kategorii E2.Systematickou přípravou, bezchybnými výkony po celou sezonu a neskutečnou snahou má na svém kontě další zářez .Tento víkend se umístil na druhém místě za Radkem Tomanem na závodě Rock n Ride v Benešově.Kombinovaného závodu v extremním enduru se zúčastnili někteří naši reprezentanti,ale pro našeho zátupce to nebyl zas takový problém.Prokousal se do finále a tam svedl boj o prvenství s Radkem Tomanem.

Kousek zpět:

O minulém víkendu se Jan Vašta zúčastnil posledního závodu Kotrba cupu a tam ---opět vyhrál a tedy celkově vítězství v tomto seriálu.

No a konečně v rámci závodu Mistrovství světa v Uhlířských Janovicích Jan Vašta opět potvrdil formu a svým třetím místem za oba dny si pojistil cestu k titulu Mistra ČR.Tam byl problém spíše krotit jeho snahu a usměrňovat jeho výkon na dojezd.Měl podstatně na víc,ale taktika byla jasná- dojet na bednu a pojistit si tak titul.Teď nás čeká již finálový závod Německého Mistrovství  v ZSchopau.Jenda se stal již pravidelným účastníkem a a letos tam chce ukázat kvalitu svého  umění v plné šíři.Mimo jiné zde startuje i naše Italská odnoš JBR enduro teamu a tak  tam budeme mít další tři zástupce.Volfi se bude pokoušet o umístění na bedně a po loňském 4.místě má velkou šanci.

Zpět k Janu Vaštovi.Je pravdou,že jeho motocykl je na hraně udržitelnosti a tak jsme vstoupili do jednání s firmou Beta-Palič.Uvidíme , jake dopadnou první zkoušky,ale vypadá to na slibnou spolupráci.No a po ZSchopau se pojede dvoudenní endurosprint v Jiníně a na konec závěrečný závod sezony v Pačejově /26.10.2019/.

Zdraví Honza Benda

 

Podzimní závod-přihlášení

Přihlášení podzimního závodu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

jmeno a příjmení,bydliště,motocykl zn.+ model,kategorie  A nebo B/legendy jsou pouze pro zvané,kategorie veterán se nevypisuje/mail,telefon,

Zdravím HOnza Benda

Propozice kontrolní závod JBR enduro teamu-podzim 2019

JBR enduro team z.s.

Masarykova 447,339 01 Klatovy

Enduro Pačejov – 26.10.2019 Strážovice u Pačejova

Propozice k závodu.

Název podniku: kontrolní závod JBR enduro teamu

Datum konání: 26.10..2018

Místo konání : Strážovice u Pačejova

Centrum: areál enduro JBR Strážovice

Pořadatel : JBR enduro team z.s.,339 01 Klatovy

Ředitel soutěže:Jan Benda st

Tech.komisař:Fr.Ferus

Administrat.zabezpečení:Andrea Bendová,Tereza Bendová

Časomíra:Žahy sport racing- ing.Jiří Žahour

Zdravotní zabezpečení: Zdravotní zabezpečení p.Vodička

registrace : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

kategorie:

A-sport open-motocykly bez rozdílu kubatur+jezdci s licencí mot.sportu I.+II.vk+ bez licence

  B.hobby-motocykly bez rozdílu kubatur +jezdci bez licence           mot. sportu +jezdci s licencí  III.výk tř.mot. sportu

   Legendy endura- jezdci nad 55 let vč.bez rozdílu kubatur a výkon.tříd.

 

Trať.okruh v terénu a po silnici II.a III.třídy a v lehkém terénu.Součástí každého okruhu je jeden měřený crosstest a jeden spec.test jezdecké dovednosti v terénu.Trať mezi těmito testy není trasou závodu,ale trasou organizovaného přesunu,vyznačená spec.značkami a spec,značením,stanovená takovým způsobem,aby se zabránilo ekologickým a hospodářským škodám.Na trati  organizovaného přesunu je nutné dodržovat pravidla  a příslušné nařízení  o jízdě na pozemních komunikacích.Časový limit na počet kol a počet kol bude oznámen při rozpravě  s jezdci.Na trati mohou být zřízeny průjezdní kontroly PK.

Systém soutěže:jezdec musí v daném limitu objet určený počet kol a absolvovat příslušný počet  testů v každém kole tzn. v každém kole tzn.jeden crostest ajeden spc.test.

Měření a penalizace:

-každá sek,naměřená na crosstestu –jeden trestný bod

-vynechání spec testu ,crosstestu –vyloučení ze soutěže

-vynechání PK 500 tb

-zpoždění o více jak 30 min .oproti stanovenému limitu vyloučení ze soutěže

-ztráta jízdního výkazu 200 tb

-prohlídka trati před  soutěží na motocyklu –vyloučení ze soutěže

-jízda mimo trať organizovaného přesunu-vyloučení ze soutěže

-hrubé porušení slušného chování k ostatním soutěžícím ,divákům,pořadatelů-okamžité vyloučení ze soutěže/toto platí i pro chování doprovodů/

-hrubé porušení všeobecných sportovních řádů AČR enduro vyloučení ze soutěže

Ředitel si vyhrazuje právo dle uvážení osobně trestat jezdce bodovou penalizací  nebo napomenutím za porušení  propozic..Jezdec odpovídá za chování i svého doprovodu po celou soutěž.

Startovní čísla:budou přidělena na formální přejímce dle přihlášení.Nutno dodržet rozdílnou barvu  podkladu  a čísla a jeho minimální velikost 12 cm.Označeny budou tři číslové tabulky.

Systém značení:bude oznámen při rozpravě.

Přejímky jezdců a strojů:

Formální přejímka:na formální přejímce jezdec předloží  řidičské oprávnění přísl.kategorie,doklady od vozidla-motocyklu –osvědčení o tech.průkazu,potvrzení o zákonném pojištění /zelenou kartu/ odpovědnosti za škody ,způsobené provozem  motorového  vozidla,

Technická přejímka:na technickou přejímku se dostaví jezdec s přilbou schváleného typu,čistým!!!motocyklem –odpovídajícím provozu na poz.komunikacích,s platnou tech.kontrolou,vybaveném RZ-registrační značkou-bude tolerována pouze kopie s vyznačním platnosti technické kontroly-spůsobilosti,klaksonem!!!stanoveným osvětlením a POZOR!!! s originální kovovou značkou/může být  mimo motocykl/!!!.Bude provedena zkouška funkčnosti  stanoveného osvětlení.

Výfukové potrubí pouze v seriovém provedení  s homologační koncovkou enduro !!!

!!!Bez těchto základních kriterií nebude motocykl převzat do závodu!!!

Startovné-příspěvek na pokrytí nákladů soutěže je pro všechny kubatury 750,-KČ/-30,-E/

Pořadí na startu:1.kategorie sport

                            2.Legendy

                             3. hobby

Časový harmonogram:

8.00-10.00-formální  a tech.kontrola –centrum soutěže

10.00-rozprava s jezdci

11.00 start prvního jezdce/startuje se po 2 v min./
pořadí na startu se určuje po ukončení přejímky

16.00-vyhlášení výsledků v restauraci v  Pačejově

Info k soutěži:uzavřené parkoviště se zřizuje.Jezdec   se dostaví do uzavřeného parkoviště nejméně 5 min před startem dle svého startovního času

Protesty a odvolání:jezdec může podat protest před vyhlášením výsledků,písemnou formou a s vkladem   500 ,- KČ do rukou ředitele.

Ochrana živ.prostředí:Po celou dobu konání soutěže,před i po,je jezdec i jeho doprovod povinen/pod pokutou stanovenou ředitelem soutěže až do výš 5 000,- KČ a pod  hrozbou vyloučení/chovat se maximálně ohleduplně k životnímu prostředí a dodržovat příslušné zákonné normy o ochraně živ.prostředí.Jakékoliv opravy a servis na motocyklu je povinen vykonávat jen v prostorech ,k tomu určených a na povinné absorpční podložce.

Hodnocení soutěže:Vyhodnoceni budou první tři jezdci z každé kategorie,kteří obdrží věcné ceny.

Výklad propozic:Výklad těchto propozic je výhradně v pravomoci ředitele závodu a není proti němu odvolání!

Podpisem přihlášky do soutěže jezdec stvrzuje,že byl seznámen s propozicemi,vydanými pořadatelem soutěže a v plné míře je akceptuje.Dále se jezdec zavazuje,že nebude nárokovat na pořadateli škody na motocyklu a jeho  příslušenství,vzniklé při případné nehodě nebo jiných případech v průběhu  této soutěže.Pořadatel se tímto zříká všech škod na motocyklu a na jeho příslušenství.

Zároveň jezdec potvrzuje,že byl seznámen,že trasa organizovaného přesunu je vedena po veřejných komunikacích,za plného provozu  a bez jakýchkoliv výjimek a omezení a tudíž je povinen dodržovat příslušné  zákony o provozu na pozemních komunikacích.

 

V Pačejově  15.9.2019

 

                                                          …………………………………………………..

                                                                Jan Benda-ředitel soutěže

2019  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)