logotype
23 -April -2024 - 13:13

Náš tým byl tentokráte posílen o Italskou hvězdu v E2  na motocyklu HOnda 450 startující s Jendou Vaštou v MČR E2.
Tři testy vysoké kvality a velmi kvalitní přejezdy mezi tím -kolo 70 km  a k tomu pro všechny 3 kola -tedy 270 km kvalitní tratě s testy okolo 5-6 min..
Naštěstí se počasí umoudřilo a tak čtvrteční deště nenadělaly mnoho starostí.Je jen škoda,že tentokráte nestartoval náš Italský veterán Vittorio.
A tak naše barvy hájili v MČR Jan Vašta,Jan Matějka a Volfgang Piccardo a přeborovou mašinu táhli Jan Benda a Michal Koželuh.
V přeboru se nám strhla bitva o bednu hned o začátku.Na prvním testu si Jan Benda-Čenda E1 YAMAHA 250 4t uvědomil špatnou volbu rukavic,když se mu dvakrát svezly po rukou a musel stavět -výsledek ztráta více než půl minuty.To, jakým způsobem stahoval ztrátu asi není pochyb a ještě před posledním testem to bylo na krev a  a a a a druhé místo  na konci o pár vteřin a to za skutečnosti,že 6 trestů z devíti nad prvním jezdcem vyhrál.Michal Koželuh-Myšák  v E2 KTM 250 EXC bojoval ze všech sil a stačilo to na 12 místo .Ihned  po dojezdu docíle jsme začali uvažovat o jeho přestupu opět do E1 v modré barvě YAMAHY.
V MČR bojoval Jenda Vašta spíše se začínající angínou a navíc se trápil se slabším seriovým motocyklem než se soupeři a bylo to hodně vydřené a přesto si udržel krásné 6.místo v sobotu a 7.místo v neděli.Takové místo je v E2 hodně cenné .Jeho třída je opravdu nebušená a ve všech třídách byl vidět razantní nástup s ohledem kvalifikace na šestidenní.
Jan Matějka se v E3 držel na 6.místě a bojoval s našimi nejlepšími soutěžájky v MČR.Je vidět malý počet odtrenovaných hodin a hlavně velká nesoustředěnnost..
Co však byl bonbonek pro všechny a hlavně diváky to byl start  naší Italské posily Volfganga Piccarda na HOndě 450.Svými kousky a rozevlátou jízdou na hraně bavil všechny přítomné a na hraně jel i na závěrečném testu,kde nedoskočil ,,dvoják"""......... a  UFFFF a nakonec to nějak zvládnul,ale ...???