logotype
20 -April -2024 - 02:30

S velkou radostí se mi píše o našem zástupci v dění endura Janu Vaštovi.Tento skromný člen týmu JBR má velmi vážně našlápnuto na Mistrovský titul v kategorii E2.Systematickou přípravou, bezchybnými výkony po celou sezonu a neskutečnou snahou má na svém kontě další zářez .Tento víkend se umístil na druhém místě za Radkem Tomanem na závodě Rock n Ride v Benešově.Kombinovaného závodu v extremním enduru se zúčastnili někteří naši reprezentanti,ale pro našeho zátupce to nebyl zas takový problém.Prokousal se do finále a tam svedl boj o prvenství s Radkem Tomanem.

Kousek zpět:

O minulém víkendu se Jan Vašta zúčastnil posledního závodu Kotrba cupu a tam ---opět vyhrál a tedy celkově vítězství v tomto seriálu.

No a konečně v rámci závodu Mistrovství světa v Uhlířských Janovicích Jan Vašta opět potvrdil formu a svým třetím místem za oba dny si pojistil cestu k titulu Mistra ČR.Tam byl problém spíše krotit jeho snahu a usměrňovat jeho výkon na dojezd.Měl podstatně na víc,ale taktika byla jasná- dojet na bednu a pojistit si tak titul.Teď nás čeká již finálový závod Německého Mistrovství  v ZSchopau.Jenda se stal již pravidelným účastníkem a a letos tam chce ukázat kvalitu svého  umění v plné šíři.Mimo jiné zde startuje i naše Italská odnoš JBR enduro teamu a tak  tam budeme mít další tři zástupce.Volfi se bude pokoušet o umístění na bedně a po loňském 4.místě má velkou šanci.

Zpět k Janu Vaštovi.Je pravdou,že jeho motocykl je na hraně udržitelnosti a tak jsme vstoupili do jednání s firmou Beta-Palič.Uvidíme , jake dopadnou první zkoušky,ale vypadá to na slibnou spolupráci.No a po ZSchopau se pojede dvoudenní endurosprint v Jiníně a na konec závěrečný závod sezony v Pačejově /26.10.2019/.