logotype
19 -April -2024 - 08:36

JBR

Zaprášené Úterý aneb JBR o vlásek.

Další závod MČR v endurosprintu  se jel o tomto víkendu v severoplzeňském Úterý.
Organizátoři jsou velmi zkušení a navíc se hodně inspirovali od závodu v Hradišti a tak se čekalo něco na tamnější poměry jiného a  náročnějšího než  obvyklé country.

Crosstest  na louce  cca 3 min v rytmu a rychlý-tedy bez komentáře a ztráty kytičkiy.Je však pravdou ,že jde o enduro a tak byli spíše všichni zvědaví na endurotest.
Ten se jel v části,kde se tradičně jezdí crosscountry .Polovina byl velmi hezky připravena v lese a remízcích a druhá polovina na motocrossové trati.Bylo tedy na každém jezdci jak se s tratí popasuje.Soutěžák musí umět zajet na všem a tak na endurové části získávali jezdci klasického endura a na druhé půlce  ztrátu doháněli spíše jezdci vyznávající motocross.Zatímco první polovina byla ve stínu a technického ražení,druhá polovina  na zaprášené a  po sobotě již značně rozbité slunečné výhni.Teplota se vyšplhala na 30 st. a tak kdo měl slabší dech a srdce,měl problémy.Zraky všech diváků a jezdců se upínali k jedinému  náročnému výjezdu,který mohl rozhodnout o celém závodu ve prospěch kvalitních jezdců endura avšak náhradní varianta -objížďka byla o pouhých  cca 4-5 sekund delší a tak riskovat ztrátu  s ohledem na zanedbatelnou výhodu se nikomu z přeboru nevyplatilo a navíc se ukázalo,že tuto eventuální časouvu výhodu jezdec téměř okamžitě ztratil s ohledem na úbytek sil.Velká škoda,tento úsek totiž mohl udělat závod velmi zajímavým a stačilo cca 10 min práce a objížďku prodloužit o dva keře resp. jednu zatáčku.
Naši jezdci s zúčastnili v menším -komorním počtu.Jan Vašta velmi dobře zabojoval a po skvělém výkonu obsadil ve své třídě E2 MČR po oba dny skvělé 5.místo a celkově v MČR sobota 11. a neděle 12.místo .
Jan Benda v E1 PČR jel jen v sobotu a svým skvělým výkonem zaostal  za 5.místem o dvě setiny sekundy a skončil na 6.místě.
Michal Koželuh svou razantní jízdou velmi dobře atakoval vedoucí pozici v E2 PČR ,ale jeho dobré umístění  pokazilo mnoho pádů   a tím se posunul  na 12.místo.
Tmavým  obláčkem na celém závodu jsou nesrovnalosti ve výsledcích.Některým jezdcům byly napočítány jiné časy než ve skutečnosti měli a tak značné rozčarovnání z tohoto nedostatku vrhlo nepěkný stín na celý závod.Tohle by se na MČR opravdu stávat nemělo a je mi  pořadatelů srdečně  líto.
Jinak opravdu velmi hezké závody ,opět připravené s velkou dřinou a zodpovědností.