logotype
23 -September -2020 - 04:22

JBR

Já jezdim to endůro!

Je mi to až trapné,ale musím to napsat.Pacienti,kteří neví co je to  enduro -terenní motocyklová soutěž,ať si najedou na wikipedii.Co to je enduro si mohli vyzkoušet např. v Plasech.Je to soutěž za silničního provozu na motocyklech,které mají platnou TK,technický průkaz  apod..Většina ,,pravých enduráků" totiž  ani neví co to vlastně motocyklová soutěž je.Je dobré si uvědomit,že různé poháry v crosscountry a sprintu nejsou !!! endurem.Jak má vypadat sprintenduro se,dle mého názoru, přesvědčili jezdci letos na jaře ve Strážovicích.Ale to je sprint dle systému JBR,který imituje motocyklovou soutěž .Tedy převaha času přejezdu nad časem stráveným na testech-to je základ.

Takže jedci,kteří jezdíte countrycrossy a podobné závody,vy nejezdíte enduro,ale speciálni konkretní druh terenního závodu.

V případě,že chcete jet enduro,musíte dodržovat určitá pravidla a ty najdete na stránkách AČR.

Já zde nejsem placený od toho,abych Vám vysvětloval podrobnosti.Od toho jsou placení funkcionáři na AČR.V případě potřeb jsem ale schopen poradit a pomoci kdykoliv a komukoliv,kdo o to projeví zájem.Dle účasti na soustředění ale takových mnoho není.

Zdraví Honza Benda

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2020  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)